Faust

Faust

The following text is not available in English and will be shown in Dutch.
Op uitdagende wijze presenteert dit boek de tradities van een groots literair thema: de Engelse Faust van Christopher Marlowe, de Duitse Historia van Doctor Faustus, La Damnation de Faust van Hector Berlioz, de etsen van Eugène Delacroix en ten slotte het Faustthema in de moderne Nederlandse literatuur rond De vieze engel van P.F. Thomése. De inleiding richt de schijnwerper op Goethes Faust.

Naast mogelijkheden tot vakoverstijgend werken leent het boek zich uitstekend voor een historiserende aanpak: de vier thematische delen trekken automatisch lijnen door de tijd, vanaf de opkomst van de Fauststof in de zestiende eeuw tot aan de moderne literatuur. Ook het geïntegreerd literatuuronderwijs en de kunsten (beeldende kunst en muziek in CKV) zullen in dit boek prima lesmateriaal vinden.

Er is voor dit boek een digitale docentenhandleiding beschikbaar. Bent u docent, neem contact op met marketing@aup.nl.
Authors

Jef Jacobs

Jef Jacobs was a professor of Medieval and Early Modern German Studies at Leiden University. His main interests are Old and Middle High German language, religious German literature of the Middle Ages, medieval mysticism and German literature of the Baroque.

Vincent Laarhoven

Vincent Laarhoven is docent Engels aan het Stedelijk Gymnasium te Leiden

Ad van der Logt

Ad van der Logt is als lerarenopleider en nascholer verbonden aan de Leidse universitaire lerarenopleiding ICLON

Myra Nijhof-Gerscheva

Myra Nijhof is docente Duits aan het Stedelijk Gymnasium te Leiden en medeauteur van verscheidene leermiddelen voor de bovenbouw van het voortgezet onderwijs.
Title
Faust
Authors
Price
€ 20,99
ISBN
9789089642363
Format
Paperback
Number of pages
104
Language
Dutch
Publication date
Dimensions
17 x 24 cm
Series
Tekst in Context
Category
Literary Theory, Criticism, and History
Discipline
Language and Literature
Preview
Download Preview

Related titles